O NÁS

V našem životě, byl vždy nějaký pejsek, útulkáček nebo pejsek od rodin, kde už o něj nemohlo být postaráno. Všichni pejsci se k nám dostali už, jako starší. Prvním štěňátkem pro mě byl až Agavero, náš první australský ovčák. Čas plynul, a do naší rodiny přibyla sladká holčička Panini, a osudový chlapeček Orso.

Australáček byla láska na první pohled. Pro nás jsou to pejsci s příjemným temperamentem, milou a přátelskou povahou. Je všestranným a veselým parťákem, který do všeho dává celé srdíčko. Nikdo nás nedokáže vítat s takovou opravdovou radostí, která občas zanechá i tu modřinku...

Prostřednictvím našich pejsků si plníme spoustu snů. Naše rodina se díky australáčkům, rozrostla o úžasné lidičky, kteří se stali součástí našich životů a rodiny.

Rozhodnutí stát se chovatelem, bylo pro nás zodpovědným krokem, protože naše rozhodnutí, mohou být pro toto plemeno přínosem, nebo jen dalším krokem nikam. Dlouho jsem si kladla otázku, kam budeme chtít, aby náš chov směřoval, a v čem může být přínosem. A musím říci, že to nebyla jednoduchá otázka. Často slýchávám o ideálech, ale co je vlastně ideál? Mluví o něm standard plemene, ale existuje vůbec něco ideálního? Každý si standard vyloží dle svého, což je přirozené, protože každý klademe důraz na něco jiného. Pro někoho to může být exteriér, pro někoho povaha a pro jiné pracovní schopnosti daného plemene. Co je pro nás ideálem, může být pro druhého průměrem. Každý klademe důraz na něco jiného, to co řešíte vy jako problém, pro druhého nic neznamená. 

Prioritou je samozřejmě zdraví, ale nejsme zastánci extrémů. A i když se nám může zdát vše jasné a přímočaré, tak tomu tak být nemusí, protože jak známo, příroda je mocná. Pro nás je třeba jedna z velice důležitých věcí všestrannost a povaha. Která jde ruku v ruce s exteriérem, který by měl být  ̎funkční ̎.
V odchovu štěňátek pro nás bude hrát prioritu socializace, která je opravdu důležitou součástí správného vývoje. Štěňátkům se budeme snažit vytvářet co nejvíce podnětů, se kterými se mohou setkat v běžném životě.  

Zda budou naše rozhodnutí správná, a já věřím, že ano, ukáže až čas. Protože, pro nás je nejdůležitější najít pro naše pejsky ty nejlepší majitele. A doufáme, že spousta setkání bude osudových.
Pokud Vás oslovují naše myšlenky, tak nás neváhejte kontaktovat, třeba jen na nezávaznou návštěvu, kde můžete poznat toto úžasné plemeno.