Novinky 2023

31.12. Rok 2023 končí…

A my Vám všem přejeme…

šťastný konec roku, a ještě šťastnější vstup do roku nového. Ať je rok 2024 plný úžasných setkání s lidmi, které máme rádi. 

Děkujeme roku 2023, za všechny zkoušky, ale i za všechny ty nádherné okamžiky.

30.12. Jedno bolestné loučení 

Konec roku se blíží, a s ní i rekapitulace roku. Tohle ale nebude rekapitulace, bude to vzpomínka. Dlouho jsem tohle odkládala, protože jsem věděla, že se zveřejněním se to stane skutečností a já se z té noční můry už nebudu moc probudit.

Pamatuji jak si se narodil, do mého náruči, a nikdy si z něj už neodešel, v mém náručí si i naposledy vydechl. Doma měla zůstat tvoje sestra, ale osud tomu chtěl jinak, a ty sis nás tak moc získal, a já osudu moc děkuji. Tvůj pohled, ten tvůj pohled, vždy patřil jen mě. Říká se, že každý z nás má na světě svoji spřízněnou duši. A tou moji si byl ty, ten pes, parťák o kterým každý sní. Nikdy jsem tě nemusela nic učit, mnohdy ani nic říkat. Stačilo pomyslet, nestačila uplynout ani vteřina, ty si se na mě podíval, a už to plnil. Tolik vzpomínek na Tebe mám… překrásné chvíle ve výstavním kruhu, naše společné úspěchy, tvoje snaha mi splnit naprosto vše, i když ti to nešlo, být mi vždy na blízku, nejraději ale vzpomínám na ty “obyčejné” chvilky, jen ty a já a společné procházky přírodou. Tak málo času nám bylo přáno. Strašně moc tu chybíš, ten tvůj úsměv, dobrá nálada, něžná povaha, miloval si každý den, každého člověka, vodu, mě… Nikdy nezapomenu na Tvůj pohled, ten pohled naprosté důvěry a lásky, na tu jiskru v Tvém oku. Kamaráde můj, děkuji že sis vybral právě mě, tolik si mi toho dal a naučil. Teď už na nás dohlížíš s Orískem a babičkou. Těším se zase jednou na naši společnou procházku.24.12. Krásné vánoční svátky 

Všem našim odchovům, kamarádům a příznivcům přejeme krásné vánoční svátky, plné pohody strávené s těmi, které máme rádi. 

Více fotek od úžasné Adélky Tůmové najdete u jednotlivých našich pejsků 11.12. Annie má narozeniny

Annie letos oslavila již 5.narozeniny

S Mikym slaví ve stejný den, a já moc doufám že budou stále stejní parťáci 8.12. Každoroční vyšetření na dědičné oční vady

Vyšetření dědičných očních vad rok 2023
Agavero Cofi Capito 💚 DOV prostý
Cayuga Black Doll Fallcat 💚 DOV prostá
Skyron Killer Queen 💚 DOV prostá
Bright Crystal Sailon Narmo katarakta z roku 2022 nález stejný

Brilliant Gold Sailon Narmo 💚 diagnostikovaná katarakta v obou očích maj. Ivana Šarochová

Boss The Scent Sailon Narmo katarakta z roku 2021 nález stejný maj. Ondra Liebig

5.10. Panini má 10.narozeniny 

A my ti lásko naše přejeme jen to nejlepší, ať si s námi ještě spousty let.

24.9. Klubová výstava psů Horka nad Moravou

Klubové výstavy v Horce jsou už naší takovou tradicí. Takže jsem hlásila i letos. Tentokrát ve složení nejmladší 2ks a nejstarší 2ks :-D Jako doprovod, řidič, pomocník a nakonec i handler jel se mnou Lukyn, čímž mu děkujiiii.

Den to byl klasicky dlouhý, měla jsem kromě svých psů domluvené i vystavení a bonitaci pro kamarády, takže odpočívat nebyl moc čas.

Oba rozhodčí nešetřili celou škálou známek, což mám osobně ráda. A naše výsledky? Pro mnohé by to bylo k pláči, já jsem spokojená. V konkurenci, u mladých v nohatém období až hrůza :-D

Každopádně vystavování jsem si mega užila, nejvíce u Storma (ten pes se totiž nezastaví ani ve spánku, a tady se občas i zastavil! :D on je totiž hrozná vrtiprdel :-D)

rozhodčí: Rui Alves Monteiro

Agavero Cofi Capito VD2 třída veteránů (v této třídě bylo pouze VD)

Cayuga Black Doll Fallcat V4 třída veteránů (Panini si výstavu po mnoha měsících více než užila, a ukázala že je stále v perfektní kondici ve svých 10.letech)

Dark Storm Sailon Narmo N4 (věřím že Storm potřebuje stejně jako otec čas)

Dark Scarlet Sailon Narmo N (naprosto zasloužená známka vzhledem k jejímu období :-D, ale trénink to byl super a já měla ze Sky velkou radost).31.8. konec léta....

celé léto se neslo v hlídání našich odchovů, nejčastěji štěňátek z našeho posledního vrhu. Takže o zábavu bylo postaráno. Neplánovaně se u nás usadila i poslední holčička Sky, pro kterou jsem hledala speciální majitele, ale nenašla. Takže doma padlo rozhodnutí, a Sky se stala součástí naší smečky. Vítej doma holčičko naše. 

18.8. výlet do Bratislavy

S Agískem jsem se připojila ke své kamarádce od amerických kokrů a vyrazila s ní na výstavu do Bratislavy. Den to byl dloooouhy ale plný úspěchů. Agísek byl moc šikovný a výsledky úžasné V1, CACIB-V, BOB veterán!!!

1.7. dnes odjelo poslední štěňátko

Dizí odjela za svým "bráchou" z vrhu B. Dělej samou radost holčičko naše, věřím že e budeš mít nádherně stejně jako bráška. Čeká tě spousty zážitků.

20.6. Agavero s Lukynem opět v akci

Agavero s Lukynem byli opět povolání na ostrou akci.

Od včerejšího dopoledne bylo vyhlášeno pátrání po starším muži z Pardubicka.
Dnes pokračovala rozsáhlá pátrací akce koordinována s Policií České Republiky a Hasičským Záchranným Sborem Pardubického kraje.
Do akce bylo zapojeno 50 dobrovolných hasičů a 6 psovodů se speciálně vycvičenými psi.
Bylo prohledali několik hektaru lesa okolí sídliště Dubina, obce Spojil, Sezemic a Počáply.
Díky všímavým oznamovatelům byl muž nalezen a předán do pece Zdravitnické záchranné služby Pardubického kraje.
Poděkování patří Sbor dobrovolných hasičů Svítkov - Popkovice Pardubice VI Hasiči Dubany SDH Jezbořice , hasiči Spojil, Městská Policie Sezemice Hasiči Sezemice Hasiči Třebosice Hasiči Staré Jesenčany Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje Barking Dogs
(oficíální zpráva od policie)23.6. Odjelo další štěňátko

Dnes odjela do nového domova i Moon (Tesa). Doma na ní čeká vetší bráška. Měj se krásně zlato naše.20.6. První zprávy z nových domovů

Postupně nám chodí zprávy z nových domovů, a my jsme moc rádi že všechna štěňátka se adaptovala skvěle.


15.6. Odjezd štěňátek do nových domovů

Dnes nastal pro mnohá štěňátka den D. A první z nich už odjíždějí do nových domovů.

První odjel Storm, Shadow (Messi), Star (Izí), Ember. Ať jste šťastní lásky naše.

14.6. Vyšetření na dědičné oční vady

Dneska štěňátka absolvovala poslední velké vyšetření a to u pana MVDr.Jiřího Beránka na dědičné oční vady. A my jsme strašně šťastní za výsledek, že všechna jsou prostá všech dědičných onemocnění!!! Uuuuuuf....

10.6. poslední focení v 7.týdnech

Jelikož se blížil odchod štěňátek do nových rodin, proběhlo poslední focení s úžasnou Adélkou Tůmovou a Martinem. Děkujeme zas a znovu za dokonalé fotky a trpělivost při focení.9.6. Povahové testy a výsledky HSF4

Dnes byl ideální čas na povahové testíky štěňat. Štěňátka se testují pro ně na úplně neznámém místě, od pro ně ´plně neznámého člověka. Takže nás čekala cesta do Selmic na farmu za Lukynem, kde na nás čekala Pavla Balajková, které tímto moc děkuji za posouzení povahových testů. Všechny štěňátka cestu zvládla na 1* a povaháče si užila, každý majitel dostal samozřejmě výsledky ke štěňátku. Také proběhlo rozdělení štěňátek zájemcům právě dle povah, které sledujeme po celou dobu. Nutno říci, že sympatie, které projevoval každý majitel již delší dobu se většinou potkaly i s naším výběrem. Doufáme že všechny předpoklady, které štěňátka mají, se rozvinou a budou dělat majitelům samou radost.

A jako úžasnou třešničku na dortu jsou výsledky testů na HSF4, kdy mohla být štěňátka čistá a nebo přenašeči po tatínkovi. Výsledek nás moooc potěšil, kdy 6 štěňátek je čistých na HSF4 a jeden je přenašeč.

5.6. Očkování + čipování

Dneska štěňátka navštívila naší paní veterinářku MVDr.Kateřinu Praxovou. Čekalo je očkování, čipování a také odběr krve na testy HSF4. Všechno zvládla naprosto skvěle a všechna obdržela i svůj Petpass. 

31.5. Dnes by ti bylo 9.let, Orísku. Tak ti posíláme pusinku tam nahoru...


28.5. vrh D 5.týdnů

Štěňátka rostou jako z vody, a tak k nám přijela opět úžasné Adélka Tůmová s Martinem.

Moc děkujeme za boží fotky!!!


22.5. Smutné výročí - 1.rok od úmrtí Orsa

Pořád cítím hroznou bolest, i vtek že nám bylo dopřáno tak málo času, strašně moc bych si přála aby tu byl s námi. Tak moc to bolí... Chybíš nám lásko naše červená...

20.5.  Oblastní výstava psů Kutná Hora

Tuto výstavu jsem hlásila protože mám ráda tyto malé výstavy, místo konání bylo na Kačině, což je nádherné místo.

Výstava byla moc hezká, organizace super, posuzování se ujala paní Renata Cepková, která posuzovala ausíky poprvé. Musím říct, že posuzování bylo moc milé, paní rozhodčí byla ke psům moc milá a velice trpělivá, i k vystavovatelům začátečníkům. Posudky byly krásně popsané. Opět slova chvály na Agavera, dokonce po posouzení mi paní rozhodčí přišla osobně poblahopřát, že je Agavero v úžasné kondici, a že by mu tolik let zdaleka nehádala, plus že po dlouhé době pes s opravdu krásnou a hlavně pevnou horní linií. Ach co k tomu říct, i slza dojetí ukápla. Děkuji za tyto slova ještě jednou.

Výsledek tedy: V1, VT19.5. Chloe má 5.narozeniny

Všechno nejlepší lásko naše, ať si stále stejně veselá a jsi tu s námi ještě mnoho let.

13. + 14.5. Klubová výstava KCHBO Ratenice

Na klubovky KCHBO jezdím moc ráda, většinou jsou tam moc fajn rozhodčí, takže jsem hlásila samozřejmě i letos. Ale opět jen Agavera :-D 

V sobotu posuzovala psy paní Claudia Bosselman a v neděli paní Judit Korózs-Papp.

Oba dny má Agísek super posudek, který je opět samá chvála na jeho kondici a super elán. Nemůžu být pyšnější. Navíc v sobotu Agavero díky vítězství splnil podmínky pro udělení titulu Veterán šampion České republiky! Děkuji všem za úžasný den a gratuluji všem koho jsem mohla předvést a také CHS od Halířů k totálnímu úspěchu.


22.4. Vrh D je na světě

🐾⭐🐾⭐WE HAVE PUPPIES / MÁME ŠTĚŇÁTKA⭐🐾⭐🐾
Born / narození: 22.4.2023
Mother / matka: Skyron Killer Queen *Annie*
Father / otec: VetCh. Agavero Cofi Capito
Narodilo se krásných 7 štěnátek (2 psi, 5 fen). Všechna štěňátka jsou v barvě black tri😁😍
Moc děkuji Dori za podporu a za Annie. Lukáš Bomer za Agavera a za to co s ním děláš. A Jana Prokešová za Agiska, za to že nám ho tenkrát svěřila.
Více informací o vrhu již brzy na našem webu www.sailon.cz
Úžasné fotky opět od naší psí dvorní fotografky Adéla Tůmová. A za pomoc a nejlepšího uspávače Martin Ernst .
Za další úžasný letáček děkujeme Tomáš Hudolin.
______________________________________________
7 puppies were born (2 males, 5 females). All puppies are in black tri 😁😍
Thank you so much Dori Katalin Erdesz for your support and for entrusting Annie, I really appreciate it.

15.4. Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Výstava V Budějovicích nebyla úplně v plánu, ale děkuji Janče že mě překecala. Na tuto výstavu vyrážím s kamarádkou a jen s Agaverem. Je to takové zvláštní, když nesete jen jednu klec, židličku a psa :-D. Před výstavu je čas pokecat se známými a pak už jen čekat až na nás přijde řada. Na pana Václavíka jsem hlásila poprvé, tak jsem zvědavá co na našeho veterána řekne. Posudek je opět samá chvála, jak na vzhled tak především kondici! Jsem strašně ráda že někdo do káže ocenit práci a péči Lukyna o Agavera. Agavero zaválel a odváží si V1, V-CACIB, BEST OF VETERAN!!!!7.4. Vrh C má narozeniny

Uteklo to strašně rychle, a naše Celebritky slaví již své 2. narozeniny. Všechno nejlepšííííííí


29.3. Nový genetický test Agavera

Agavero má hotový nový genetický test o to DM s nejlepším možným výsledkem N/N = čistý!!!

17.3. Agavero má 10.narozeniny!


Kdo Agiska zná, tak ví že se za těch 10 let vůbec nezměnil, stále elán na 1000%, žádná výzva pro něj není problém.
A proto jsem tolik pyšná na Agiska a Lukáš Bomer. V loňském roce si Agisek složil atest HZS ministerstva vnitra ve specializaci plochy.
Ten pocit, když dlouho hledáte sport, který by psa bavil, a pak z jeho pro vás otravné věci (štěkání) uděláte přednost. Tak začala naše cesta k zachranarině. Naštěstí pro Agavera jsem velice záhy zjistila, že lepší parťák pro něj bude Lukyn, než já. A bylo to to nejlepší rozhodnutí, oni jsou spolu tým snů. Lukyn mu 100% věří v ploše a Agavero ve všech ostatních situacích. A není nic víc, než když víte, že pes dělá práci srdcem, nic vydřeného, nic naučeného, prostě talent a srdce uvnitř psa (do dnes si pamatuji Lukyna slova před závody, kde jsem šla s Agaverem já: Hlavně nic nedělej, neříkej on vi co dělá, narozdíl od tebe
😂
) Obrovské díky a obří zásluha na tomto všem patří Zuzana Hrubešová a všem figurantům. Co si budem, Agisek svého záchráněného figuranta vždy rád vidí a nebojí se pro něj dojít/doskočit kamkoliv
😂
Nicméně nutno říci, že takové klienty jako je Agisek by Zuzka moc nechtěla
😂
. Lukyn nějaký čas nechodil na tréninky vůbec, a rok/dva před atesty bych počet tréninků spočítala na prstech jedné ruky.
S velkou pokorou děkuji za zdraví a elán Agiska, protože to není samozřejmost. A chtěla bych jen ukázat, že to že pejsek je už ve vyšším věku neznamená jen gauč, ale že může být aktivní dokud chce. A Agísku, já doufám a moc ti přeji, ať chceš ještě hodně dlouho. Protože parťáka, který ti to umožní máš po svém boku.
Za letáček opět děkujeme úžasné Petra Jedličková Concolori design .
Za nejdokonalejší fotky Tomáš Hudolin
Jana Prokešová za nejuzasnejsiho psa pod sluncem a že nám ho tehdy svěřila.
❤
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Agavero will celebrate his 10th birthday in a month.
Anyone who knows Agisko knows that he hasn't changed at all in 10 years, still enthusiasm at 1,000%, no challenge is a problem for him.
And that's why I'm so proud of Agisko and Lukáš Bomer. Last year Agisek passed the certificate of HZS of the Ministry of the Interior in the area specialization.
That feeling when you are looking for a sport to entertain a dog for a long time, and then you make his annoying thing (barking) a priority. So began our journey to rescue. Luckily for Agaver I found out very soon that Lukyn would be a better partner for him than me. And it was the best decision, they are a team of dreams together. Lukyn 100% trusts him in the area and Agavero in all other situations. And there is nothing more than knowing that a dog does work with his heart, nothing worked out, nothing learned, just talent and heart inside the dog (to this day I remember Lukyn's words before the races, where I went with Agaver I: Just don't do anything, don't tell him what he does, unlike you
😂
) Huge thanks and a huge credit for all this belongs to Zuzana Hrubešová and all the figurants. What we will do, Agisek always likes to see his rescued figurehead and is not afraid to go/jump anywhere for him
😂
However, it must be said that such clients as Agisek would not be much wanted by Zuzka
😂
. Lukyn did not go to training at all for a while, and a year/two before the tests I would count the number of training sessions on the fingers of one hand.
With great humility I thank you for the health and vigor of Agiska, because it is not a matter of course. And I would just like to show that the fact that a dog is older doesn't mean only a couch, but that he can be active as long as he wants. And Agísek, I hope and wish you very much that you want a long time. Because you have a partner who will allow you to do that at your side.4.3. Krajská výstava psů KCHMPP Lysá nad Labem

V letošním roce jsem si řekla že ukážeme na pár výstavách i naše veterány. Takže jako premiéru jsem zvolila výstavu kousek od nás a přihlásila Agavera, Panini a Muffinka. Výstavu posuzoval pan Ladislav Kukla, který už nás v minulosti posuzoval. Na výstavu po několika dlouhých letech vyrazil i Lukyn, spíš aby si dohlédl na pohodlí Agíska. Kruh byl nádherně velký, jediné co chybělo jsou koberce, protože povrch opravdu hodně klouzal. Posuzování probíhalo hladce a první se předvedl s Luckou Gogolovou náš Muffinek, který si vyběhal V3 s krásným posudkem. Moc ráda na Muffinka koukám ve výstavním kruhu, kde mu to pokaždé s někým jiným než se mnou moc sluší. Pak už nastupuji já s Agaverem. Vystavovat veterána je pro mě vždy velká čest, kór u psa jako je Agavero, který se chová vždy vzorně a jako velký profík, i když na výstavy jezdí hooooodně málo. Pan Kukla ocenil jeho elán i pohyb, a perfektní kondici i v tomto věku. Jela jsem si výstavu vyloženě užít bez očekávání velkých úspěchů. Proto jsem byla strašně šťastná když nás pan Kukla staví na první místo a Agavero si vyběhal V1 ze 3 krásných veteránů. Poté máme minimálně hodinu čas než půjdeme s Panini. Vidět tolik známých bylo moc fajn. Čas utekl a my už nastupujeme s Panini a s námi i Orískova sestra, dvě krásné feny, v úžasné kondici a tentokrát bere V1 naše Panini. Teď už vím že o BOB nastupuje Agavero i Panini, proto moc děkuji za pomoc. 

Odpoledne nastupujeme ještě do závěrečných soutěží, já s Agaverem a Paini se Simčou Šusterovou, které moc děkuji za pomoc. Agísek se nakonec dostal do užšího výběru 6 psů o BIS veterána výstavy, mám strašně velkou radost.

1.3. Hugo se fotil u Adélky

24.2. Máme nakryto

Annie začala hárat naprosto přesně, krytí proběhlo krásně a my se snad můžeme těšit na první vrh Annie a Agavera. Nyní nové zájemce o tento vrh nepřijímáme.
1.1. Nový rok začneme pozitivně, PLÁNOVANÝ VRH

V letošním roce plánujeme jediný vrh, a to po naší Annie (Skyron Killer Queen), která bude maminkou poprvé. Hledání psa pro ní bylo dlouhé a nakonec stejně jako u prvního vrhu jsem nakonec měla to nejlepší v mých očích pro Annie přímo pod nosem...


Více se dočtete zde