Novinky 2022

31.12.

Rok 2022 končí, hurááááá

Ještě nikdy jsem se s žádným rokem neloučila raději, než právě s tímto. Tento rok měl být rokem úžasných zážitků, ale pro nás byl tím nejtěžším a vzal nám toho příliš. Přesto nám ukázal, jak užasnou rodinu máme, a jak skvělé přátele máme okolo sebe. Děkuji tímto všem, za neuvěřitelnou podporu a přátelství, kterých si vážíme. Děkuji také všem majitelům našich odchovů za úžasnou péči,
K novému roku vzhlížíme s nadějí, a pokorou. A věříme, že nás bude už jen více. Všem našim přátelům přejeme do roku 2023 jen to nejlepší, a važte si každé sekundy, kterou můžete prožít s těmi které máte rádi.24.12.

Každoroční Vánoční focení s naší dvorní fotografkou Adélkou Tůmovou

Jako každý rok, tak i tento proběhlo u nás focení s naší nejlepší Adélkou Tůmovou a Martinem. Poprvé v našem novém domečku vznikl improvizovaný ateliér. Na focení přijela i moje úžasné kamarádka Pavla Balajková a její úžasná smečka Od Cidliny. Děkuji za úžasný den holky, jsem ráda že se můžeme takto potkávat.
11.12.

Dnes slaví narozeniny Annie i náš Miky!

Annie slaví již 4.narozeniny a ve stejný den 3.narozeniny náš Miky, absolutně nerozlučná dvojka. Jsou propojení a věřím že to jeho životní průvodce.

Všechno nejlepší naše lásky!

13.11.

Sraz naší CHS a přátel

Tento víkend se konal sraz naší chovatelské stanice a přátel. Moc všem děkuji kdo dorazil i přes čistě podzimní počasí. Strašně ráda jsem vás všechny viděla. Lukášovi děkujeme za super zázemí, grilování a procházku a také za možnost vyzkoušet překážky.


24.10.

Štafetový závod

Ondra a Hugo a jejich start na štafetovém závodě


14.10.

Někdy nám život připraví i neradostné zprávy, aneb proč pro mě není DOV jen tak nějaké vyšetření...

Vyšetření dědičných očních vad rok 2022
Agavero Cofi Capito 💚 DOV prostý
Cayuga Black Doll Fallcat 💚 DOV prostá
Arnarmo Sailon Narmo 💚 DOV prostý
Skyron Killer Queen 💚 DOV prostá
Arcalime Sailon Narmo 💚 DOV prostá maj. Lucie Hostovská
Brilliant Gold Sailon Narmo 💚 DOV prostá maj. Ivana Šarochová
Beyond Forever Sailon Narmo 💚 DOV prostý maj. Karolína Ježovičová
Boss The Scent Sailon Narmo 💚 katarakta z roku 2021 nález stejný maj. Ondra Liebig
Celebrity Winx Sailon Narmo 💚 DOV prostá maj. Káča Kachna Chlumová
Celebrity Man O'War Sailon Narmo 💚 DOV prostý maj. Janka Ambrožová
Celebrity Eclipse Sailon Narmo 💚 DOV prostý maj. Nikolka Bauerová
Všem majitelům moc děkuji za úžasnou péči, a vše co pro svoje pejsky děláte. DĚKUJI MOC. Strašně ráda jsem vás všechny viděla, a brzy se zase uvidíme.
A jak se říká, na jednu radost, připadá pytel sra*ek. Už tak tragický rok pro nás, přinesl další smutnou zprávu.
Bright Crystal Sailon Narmo 💔 DOV diagnostikovana katarakta v obou očích.
Dle pana Beránka totožný nález jako má její bratr. Nebudu lhát že mě to hodně nezasáhlo. To že Chloe je pro mě moje nejlepší fena, a tak moc jsem se těšila na její štěňátka ví mnoho lidí, protože se tím netajim. Nicméně pro nás se nic nemění, Chloe nadále bude to nejlepší, ta nejlepší povaha jakou mám, největší miláček Mikyho společně s Annie. A my jedeme společně dál, stále máme velké plány, a teď vím, že Chloe tady se mnou bude o to déle. Osud nám dává do cesty jen věci, které ví že uneseme. Je to jen další odpověď, jen další informace pro nás, kam a jak dál směřovat.
Moc děkuji všem, kdo mě vyslechl po tom co jsem se to dozvěděla, a každému z vás od ❤ děkuji za vaše slova a podporu. Strašně moc si toho od vás vážím. Těžké chvíle vždy ukáží, že ty nejlepší lidi mám stále okolo sebe. I když mnozí z vás jsou tak daleko.
Na fotce Panini & miniklon Palačinka, která přijela na návštěvu5.10.

Panini oslavila 9.narozeniny

Po Agaverovi oslavila svoje 9.narozeniny i naše maličká Panini, na které její věk není také vůbec znát. Všude kam přijde je považována za štěňátko. Tak ať ti to Cecíku náš vydrží co nejdéle.

10.9.

Dog biatlon

Ondra a Hugo a jejich start na dog biatlonu21.8.

1000 MIL pro jeden cíl, a naše účast.

Po dlouhé několikaleté sportovní pauze jsme se s Agisem vrátili na naší srdcovou záležitost 1000 mil pro jeden cíl. Poprvé se nám stalo, že teploty nepřesahuji 30°C a bylo krásně pod mrakem. Neměli jsme žádné výkonnostní ambice, jelikož už Agaverovi je skoro 10 let a vůbec jsme netrénovali. Ale on opět dokázal, že je pořád ve skvělé kondici a zaběhl 40km za 4h. Děkujeme Petra Bomerová a Mikimu za práci doprovodného vozu a fotografování, Milan Hlavička s Muffem a Chloi za doprovod po celé trati. A hlavně celému organizačnímu týmu, bez kterého by tato akce nebyla. Doufáme, že se příští rok zase zúčastníme a potkáme se na etapě č. 7.😀

15.8.

Agavero absolvoval každoroční DOV

Toto vyšetření pro mě není samozřejmostí, takže z něj mám každý rok velký respekt. Agavero navštívil pana Beránka a jako každý rok si odnesl výsledek prostý dědičných očních vad!!! Máme velkou radost.

3.8.

Vrh A slaví už své 6.narozeniny

Naprosto nechápu jak moc rychle to vše utíká. Přejeme vám vše krásné a hlavně co nejvíce času se svými rodinami.

21.6. + 29.6.

Nové genetické testy 

Annie je sice na mnoho genetických onemocnění čistá po rodičích, ale rozhodla jsem se jí nechat udělat její vlastní testy. A Agaverovi dodělat DNA profil.

Skyron Killer Queen

 DM, Brachurie,NCL, MDR1, prcd-PRA, CEA, HC vše N/N (tedy čistá na všechna tato onemocnění) plus jsem ještě dodělala CMR1 s výsledkem také N/N a SILV SINE m/Mc

Agavo Cofi Capito

DNA profil

31.5.

Obrovská rána která nás zasáhla

Dnes je to 8 let co si se narodil, a bohužel i týden co už tu s námi nejsi. Tak moc nám chybíš, úplně všem. Naše smečka je bez tebe černější než kdy dřív. Tak jako si nečekaně a neplánovaně přišel, tak stejně nečekaně si nás opustil. Každý den si žil naplno, s nikdy nemizícím úsměvem. A my na tebe takto chceme i vzpomenout.
Pamatuji si, jak tě Lukyn přinesl u Janči v náručí, jak moc jsem tě nechtěla domů. Snažila jsem se tě nemít ráda, ale ono to nešlo, protože jsem nedokázala odolat tvé veselé povaze. Všechno co si dělal, dělal si naplno. Ještě jako úplné kuřátko, si s námi jel na Svojanov, na místo které bylo a je osudové. Tolik úžasných lidí, tolik vzpomínek, a náš společný začátek na dlouhé cestě výstavními kruhy. Místem, kde jsem mohla létat, vedle tebe, za tebou s TEBOU
❤
díky tobě jsem poznala tolik krásných míst. Výlet k moři, jak si se bál vln, a já stála v písku a mohla se potrhat smíchy s každou vlnou která tě honila.
Nebyl si jen krásný, ale i pracovitý pes, který do všeho dal svoje velké srdce. Dogtrekky si miloval, hlavně to bahno po deštích a tolik haravek po cestě. Zastavil ses jen tehdy, když tě chytila větvička 2 cm veliká a snažila se tě minimálně sníst
😂
to si pak hodil výraz týraneho psa a nemohl si udělat už ani krok. Byl si i úžasný táta, trpělivě ses nechal okusovat od každého tvého potomka, a předal si jim jen to nejlepší ze sebe. Vlnění těla, za které by se nemusela stydět žádná vlna v moři, dar trefit při běhu každého do kolene a poslat ho k zemi, smát se tak, že i největší bručoun roztál, a samozřejmě být tím největším vyhledávačem smradlavých kaluží.
Když si šel k ovcím, každý si řekl co tam chce ta chlupatá koule. Koule chlupů možná, ale jediná brzda byla ta dvounohá, která tě doprovázela. Naše první zkouška, a já se poroučela mezi ovce na zem, a ty si tam stál a koukal do ovcí s výrazem: A to máš jen dvě nohy, a ani ty neumíš používat
😁
nikdy si nezkazil žádnou srandu.
Ani když si s Lukynem začínal na zachranarině, protože co si budem, tam těch větviček a jiných zabijáků v podobě bordelu v chlupech bylo. Lukyn ti ale věřil, a věděl že každého najdeš, protože když ne, kdo by tě pak drbal? Hlavně někoho nenajit znamenalo průšvih, a ty si byl ten, který nedělal průšvihy. Nikdy… a co, že se ti každý smál že švidráš
😁❤
byl si to ty, náš chlupatý (Lukynův vysněný medvěd, odtud i tvoje jméno), který se vždy jen smál, za každé situace si udělal lambádu svým tělem, a tvoje rozvlňené chlupy ti mohla závidět kde jaká tanečnice. Z Tvých očí zářilo tolik hvězd, a každý tvůj pohled byl plný lásky a otázky: a co teď Lukyne, co spolu podnikneme dneska?
Tímto Ti děkujeme za každý rok, měsíc, den, minutu a vteřinu plnou lásky, a dobré nálady. A my se s tebou neloučíme, protože víme, že se zase potkáme. Já s tebou budu moc zase létat, a s Lukynem najdete ještě hodně schovaných lidí. A navíc, nechal sis tu svého ježečka… A ty víš, že nikdo si s ním neumí hrát jako ty
❤
A tak, jak si byl každým svým chlupem veselý, tak prosím všechny kdo tě znal, vzpomeňte si na Orsa, Ořího, Vořecha, Sušenku, Chrochtu s námi v tom nejveselejším a nejpozitivnějším. Budeme rádi za každou pozitivni a bláznivou vzpomínku, kterou nám napíšete, protože on by fakt nechtěl aby se o něm psalo smutně, běžel by vám podrazit nohy, aby vás následně zavalil chlupy a donutil se smát.
Moc děkujeme Petra Jedličková za dokonalý letáček, který Orsa vystihl tak dokonale, je tam úplně vše
❤
Jana Prokešová a Martin Starec děkujeme za Orsa, za možnost mít tu čest, jít společnou cestou vedle takové osobnosti jakou Orísek byl.
Lukáš Bomer Děkuji za nejkrásnější roky, které s tebou Orso mohl mít, a taky že si na mě nedal, a přivedl si ho do našich životů.
❤
P.S. ať se vyhnu zbytečným a bolestivým otázkám tady nebo v sz, zemřel náhle na prasklý nádor na játrech.


19.5.

Dnes slaví narozeniny náš vrh B! 

Moc děkuji všem majitelům za úžasnou péči!

14.5.

Hugo si složil před svými narozeninami záchranářskou zkoušku

Moc gratuluji Ondrovi a Hugovi, jsem moc ráda že jste spolu tak úžasný tým.13.5.

Agavero splnil atestační zkoušky ministerstva vnitra pro plošné vyhledávání!!!

Agavero Cofi Capito (9let) a pořád stěndo. Před 5lety začal svůj záchranářsky výcvik. Kdo ho zná ví že má svůj styl a slova tam se nedostane, nebo to neudělá pro něj neplatí a vždy si najde cestičku. Včera 12.5. si našel cestičku na své první atestační zkoušky plošného vyhledávání a hned na poprvé je zvládl. A tím mi splnil mé přání tuto zkoušku získat. Moc děkuji všem, kteří se od našeho začátku podíleli, podílejí na našem tréninku. Děkuji Zuzana Hrubešová a Vladimír Makeš, že mi tenkrát umožnili zúčastnit se akce Pátrač, která odstartovala naše plošné vyhledávání. (text Lukáš Bomer)9.4.

Vrh C slaví 1.narozeniny!

Nevím jak to vše tak uteklo, ale náš vrh C slaví svoje 1.narozeniny. Všichni pejsci se mají naprosto královsky. Takže my jim přejeme ať jsou i nadále šťastní ve svých rodinách, a hlavně pevné zdraví.
17.3.

Agísek má narozeniny. 

Je to 9. let co se narodil tenhle náš australský blázen. Pes, který nikdy neztrácí svůj elán a energii. A my si nepřejeme nic jiného, než aby mu vydrželo co nejdéle. Tak všechno nejlepší ty náš malý blázne.

1.2.

Pozdrav od Palačinky
20.1.

Mikyho nadšení z venčení pejsků neopouští

17.1. 

První letošní pozdrav od Rózičky