NOVINKY 2021

31.12.

Starý rok končí a začíná ten nový. Přejeme Vám všem, ať do něj vstoupíte plní radosti a očekávání. Po boku našich čtyřnochých miláčků, kteří budou po našem boku každý den, minutu, vteřinu. Zastavme se, schovejme naši tvář do jejich kožíšků a uživejme si každou společnou chvilku. Jim můžeme říct všechny naše sny a přání, a oni vždy půjdou s námi.24.12.

Krásné Vánoce všem. Muffinek byl dneska navštívit naší babičku, která byla hrozně ráda. Bylo to krásné dopoledne, babička byla moc ráda, že Muffinek přijel s námi.11.12.

Annie má narozeniny, my máme přání jediný, hodně štěstí a hlavně to zdraví.

Annie slaví narozeniny ve stejný den jako náš Miky, ona 3.narozeniny a Miky 2.narozeniny. Jsou nerozlučná dvojka,
29.11.

Každoroční vyšetření u pana MVDr. Beránka dopadlo jak nejlépe mohlo, všichni naši pejsci jsou DOV prostí!!!

Agavero, Panini, Orso, Muffin, Chloe i Annie

27.11.

První sníh
18.11.

Nádherné mrazivé ráno na baráčku2.11.

Halloweenské focení s Adélkou Tůmovou
28.10.

Poznáváme nová místa na procházky okolo domečku
24.10.

Úžasný víkend na semináři Dornovy metody u Andrejky Dunové. To bylo prostě WAU!!!!
16.10.

Procházkujeme, a na návštěvu přijel Orísek
5.10.

Narozeniny slaví naše Panini
A v naší chs je další oficiální veterán. Lízátko naše černé, děkujeme ti za tvoje projevy lásky, za všechna štěňátka, za jejich majitele, ze kterých se stala rodina. Přejeme ti hlavně zdravíčko do dalších let, ať si tady s námi ještě minimálně jednou tolik.

1.10.

Chov není jen o radostech...
Jak už to bývá, něco hezkého občas vystřídají i méně hezké zprávy. Hugovi byla na pravidelné kontrole DOV diagnostikována katarakta. Dle slov pana Beránka je to jen jako tečka od špendlíku a Huga to v ničem neomezuje, další kontrola ho čeká za rok, a my doufáme, že výsledek bude stejný. Nesmírně si vážím Ondry, který to vzal jako fakt, a na moji nabídku, že si Huga samozřejmě vezmu zpět, pokud by chtěl, jen nechápavě kroutil hlavou, že neexistuje. Že Hugo patří k němu. Děkuji ti, že jsi ten nejlepší majitel a ten nejlepší milující páníček pro Huga. 
Nedá mi to se nezmínit o tom, že pro mnohé chovatele jsem blázen, když mám v podmínkách, že každý majitel musí absolvovat RTG, a pravidelné DOV. Protože jen tak ho můžeme podchytit včas. Ano, mohla bych se na to vykašlat, a říkat že můj chov je super, že mám zdravé odchovy, ale byla by to třeba lež, protože pokud nemám vyšetřena všechna zvířata, je to jen spekulace. Proto jsem výsledek hned poslala i do veřejné databáze Aussiesworld, kde holky mají super udělané záložky se psy, kde to majitelé nebo přímo chovatelé zveřejní. Bohužel v této databázi je jen miniaturní hrstka psů, kteří trpí některou ze sledovaných nemocí. Přitom to není ostuda, nikdo přeci tohle nedělá záměrně. Bohužel ale i chápu, že se chovatelé bojí zveřejňovat, protože ten lynč je pak hrozný. Pranýřování a posměch, že si to daný chovatel zasloužil mi přijdou minimálně k blití a neetické vůči majitelům daného pejska. I mě se toto stalo, a musím říci, že tyto lidé mi jsou naprosto lhostejní, a navíc to ani nejsou lidé, od kterých bych tento názor vzala, protože v chovu to nejsou lidé, ke kterým bych vzhlížela. Co jen napsat závěrem? Karma je zdarma... A že si vážím každého, kdo mi napsal jak moc mu to je líto, ale hlavně napsal, že přeje dlouhý šťastný život Hugovi.


30.9.

WORLD DOG SHOW Brno

Světová výstava v Brně? Ok, tam nesmíme chybět. Přihlásila jsem Agíska, Huga, Muffa, Chloe, Palačinku a nakonec i chovatelskou skupinu do závěrečných soutěží.

Dva dny před výstavou se nám bohužel stala nemilá věc, a po autonehodě se stalo naše auto nepojízdným. K tomu viník od nehody ujel, a já skončila v nemocnici. Brala jsem to jako hotovou věc, že do Brna nepojedu, protože Octavie nebyla zrovna na takovou cestu ok, a navíc naložit tolik psů, věcí, Mikyho a tři dospělé lidi do auta bylo nemožné. Ale jelikož mám kole sebe úžasné přátele, tak Ondra (majitel Huga) sehnal dodávku a Milan doma hlídal Mikyho, jsem se nakonec rozhodla že pojedeme. Já s límcem, kdy jsem měla x prášků, abych vůbec mohla stát na nohou (divná hra osudu, na Světovce v Německu jsem měla v háji kotník, a teď krk atd, myslím že další Světovku už raději hlásit nebudu :-D)

Na výstaviště přijíždíme brzy, máme krásné místo u kruhu, pozdravíme se s přáteli, které jsem dlouho neviděla.Doupravím pejsky a najednou už se volají první třídy.

První nastupuje Palačinka do štěňátek, kdy se přiznám, zda jsem zvažovala, zda vůbec holky na výstavu povezu, z důvodu změny rozhodčí. Palačinka si odnáší VN a já jsem nadšená, chovala se jak profík, halu, lidi, strašně moc psů, nic neřešila, v kleci spinkala a byla úplně milionová. Teď mám čas pozorovat třídy psů, kdy jdeme až do otevřené. Konečně nastává ten čas a my jdeme společně s Hugem, kdy spolu máme premiéru, ale Hugo ukazuje, že se pro výstavní kruh narodil, je jako profík a moc mu to sluší, dostává známku výborná a já už ho střídám s Muffinkem. On je prostě láska, pořád na mě kouká, a udělal by naprosto vše, co bych mu řekla, čas s ním si užívám a stejěn jako Hugo odcházíme se známkou výborná. Mezitím se vedle v kruhu předvádí Chloinka, moje malá hodná sladká holčička, můj splněný sen. Ona není a nikdy nebyla koule chlupů, takže nepočítám s velkým výsledkem, ale její známka výborná mě uplně nadchne, prý byla zlatá. Mám radost a už jdu do kruhu s naším veteránem Agískem. Veteránem jenom číslem, protože na jeho projevu by mu nikdo věk nehádal, užívá si každý krok, je veselý, i paní rozhodčí moc chválí jeho veselou povahu, prý je jako štěňátko. Souhlasím do posledního písmenka. Agavero se ukazuje jako pes pro velké výstavy, protože na jiných má vetšinou VD, ale na Světovkách se mu opravdu daří, a i dnes si odnáší výborný 4.Odpoledne ještě nastoupíme do závěrečných soutěží s Lukynm Balcarem a Káťou Pánkovou, kterým tímto strašně moc moc děkuji. Byl to opět zážitek se proběhnout v závěrečných soutěžích, oblečeni v národní trikolóře. Mám neskutečnou radost, celý den byl dlouhý, náročný, ale moc jsem si ho užila.

Palačinka

30.9. Brno | WORLD DOG SHOW | Petra Márová | VN/VP

Chloe

30.9. Brno | WORLD DOG SHOW | Petra Márová | V/Ex.

Hugo

30.9. Brno | WORLD DOG SHOW | Barbara Muller | V/Ex

Muffin

30.9. Brno | WORLD DOG SHOW | Barbara Muller | V/Ex

Agavero

30.9. Brno | WORLD DOG SHOW | Barbara Muller | V4/Ex4!!!!!!!!!!!!!

29.9

Přijela Palačinka 
26.9.

Výstava psů Komárom
Na tuhle výstavu jsem vyslala Chloinku a Agíska s úžasným Lukášem Balcarem. Opět perfektní servis a reporty jak z cesty tak výstavy. A výsledky? Prostě úžasné Chloinka se první den vyhrála svojí třídu a další dva dny se umístila vždy druhá za BOB fenou. Agísek všechny tři dny vyhrál svou třídu, a navíc všechny dny přidal Best of Veteran! A zpět se vrací jako Veterán šampion Maďarska.

Agísek

26.9. Komárom | CACIB | Bíro Zsolt | veteran class V1, CAC, BOV/ Ex.1 CAC BOV

25.9. Komárom | CACIB | Hargitai Gábor | veteran class V1, CAC, BOV/ Ex.1 CAC BOV

24.9. Komárom | CACIB | Muzslai IIdiko | veteran class V1, CAC, BOV/ Ex.1 CAC BOV
¨
Chloe
26.9. Komárom | CACIB | Bíro Zsolt | V2, res.CAC, res.CACIB/ Ex.2 res.CAC, res.CACIB

25.9. Komárom | CACIB | Hargitai Gábor | V2, res.CAC, res.CACIB/ Ex.2 res.CAC, res.CACIB

24.9. Komárom | CACIB | Muzslai IIdiko | V1, CAC/ Ex.1 CAC

21.9.

Procházka jako každá jiná, a přeci jen pro mě tak jiná. 

Miky poprvé a úplně sám přišel, že chce si vzít pejska. A ještě si vybral Chloe, která je sice zlatíčko, ale na vodítku úplně bez tahání chodit neumí. Chvilku se kroutím že mu jí nepůjčím, ale pak hold jeho vytrvalý pohled vyhraje. A já jen zírám, Chloe jde vedle něj, bez známek zatáhnutí, prostě si spolu jen tak kráčejí parkem. Mám slzy v očích, jak moc to naše dítě umí komunikovat s našimi pejsky i beze slov!


20.9.

Naprosto nádherné fotky od talentované majitelky Archieho

11.9.

Chvilka odpočinku na baráčku

A Ondra s Hugem mezitím bojují na HDR 130.místo (164) 1:23:279.9.

Brilliant Gold Sailon Narmo aka Róza se stala poprvé maminkou. Narodila se jí krésná holčička Fantazie Svěží Vítr.
28.8.

I když je to celý táta, tak v tomhle je po mě. Nejvíc úžasné je, že ho to nikdo neučil, nemusel říkat běž udělat malá atd. Prostě je to pro něj vše přirozené.14.8.

Zkoumání nového výběhu na baráčku10.8.

Pozdrav od Huga a Rózy s dárkem k narozeninám

Rózička (Brilliant Gold Sailon Narmo) navíc absolvovala vyšetření očí s výsledkem DOV prostá.


7.8.

Klubová výstava psů KCHBO Mladá Boleslav
Klubovky našeho klubu mám moc ráda, a jelikož jsem věděla, že moji oblíbenou a vždy pro nás úspěšnou Horku budu muset vynechat, moc jsem se na naší jedinou klubovku těšila. Přihlásila jsem Muffinka, Chloinku a výstavní premiéru měla i naše Palačinka. Do Bolky jedeme nakonec celá rodina. Zázemí máme u kamarádů z chs Od Halířů, kdy budu vystavovat i jejich pejsky.

První jde hájit naši chs Palačinka, a její výstavní premiéra nemohla začít lépe! Palačinka svoji třídu vyhrává, a s Kaťou máme velkou radost, je to především její zásluha, protože holky spolu pilně trénují a i koupání bylo na Kátě. Palačinka byla v kruhu úžasná, klidná, hodná, perfektně od Káti nachystaná. Holky si čas do závěreček o BIS barvu krátí učením triků, a já nestačím koukat, jak dokonalý jsou pár. Hold na to nejlepší se vyplatí počkat, a lepší majitele by Palačinka nikdy nemohla dostat. Jelikož došlo k rozdělení kruhů, ale především štěňata, dorost a psy posuzuje Janne Kronstam, vím že nebudu Muffinka nejspíš stíhat vystavit. Je mi to hrozně líto, protože mu to hrozně sluší. Naštěstí mě zachraňuje Lucka Gogolová a perfektně ho vystaví a ve třídě šampionů získává druhé místo a čekatele klubového šampiona. Mám obří radost, když je oba sleduju z vedlejšího kruhu, kdy si opět potvrzuji, že Muffin se vystaví s někým lépe než se mnou. Mezitím bojujeme v natřískané třídě s Chloinkou u paní rozhodčí Britt Siegstad, té se Chloinka moc líbí, i posudek chválou nešetří, proto mě konečné VD překvapuje. Ale má vytknuto, že by mohla mít mohutnější hlavu, spíš neeeee :-D Takže jsem vlastně spokojená. Byl to úžasný den, kdy jsem viděla mnoho dobrýh přátel, kterým moc gratuluji k úžasným výsledkům. Největší díky ale patří Milanovi a Mikymu, který to zvládl úplně na jedničku.

Palačinka
7.8. Mladá Boleslav | Klubová výstava KCHBO/Club show | Janne Kronsam | VN1/VP1 BOS Baby

Muffin
7.8. Mladá Boleslav | Klubová výstava KCHBO/Club show | Janne Kronsam | V2, res.CAC, ČKŠ/Ex.2, res.CAC, Candidate club show

Chloe
7.8. Mladá Boleslav | Klubová výstava KCHBO/Club show | Britt Siegstan | VD/VG.
3.8.

Muffinek a celý vrh A slaví své již. 5.narozeniny. Všechno nejlepší lásky naše. Vždy budete ti první a jedineční. Hlavně ať vám zdravíčko slouží a jste s námi co nejdéle.

1.7.

Posledních pár hodin do odjezdu, bude nám hrozně chybět. Od Ivet je úžasně socializovaná, nachystaná se stát tím nejlepším parťákem do života

30.6.

Zítra Palačinka odjíždí ke svým majitelům, tak se k nám přijela rozloučit a ukázat jak nádherně roste, a jak moc šikovná je.
26.6.

Hugo a jeho nejlepší páníček se spolu účastní Czech Dog Run

22.místo (48) v kategorii STRONG 42:15
8.6.

Pořádné horko zaháníme osvěžením u potoka co nám teče pod okny


5.6.

A jelikož mám nejlepší kamarády okolo sebe, Palačinka odjíždí na socializační dovolenou k tetě Ivet a Redovi. A je vidět že základy do života dostává ty nejlepší.3.6.

Štěňátka už jsou v nových domovech, a Palačinka zatím čeká až bude hotové nové bydlení u nových páníčků, tak si čas krátí se mnou na zakázce.31.5. 

I Orísek v květnu slaví narozeniny. A letos už ty 7.narozeniny. Lásko naše ať si pořád tak usměvavý a dobře naladěný. Hlavně ať ti zdravíčko stále slouží.

28.5.

Posledních pár dní a už budou dělat radost doma svým majitelům.A jelikož někteří budou u majitelů papat granulky, dostávají i je. ¨


27.9.

Štěňátka také jela na socializační výlet na focení do Semil za Martinem Starcem

26.5.

Štěňátkům už je 7.týdnů, proto na poslední focení přijela Adélka Tůmová24.5.

Pomocníci při chystání  masa, ale mlíčkem od maminky nepohrdnou

Dneska byla štěňátka i na vyšetření očiček u pana MVDr.Beránka a všechna jsou DOV prostá a i naše Katie (Arcalime Sailon Narmo) a Archie (Beyond Forever Sailon Narmo) absolvovali vyšetření očiček s výsledkem DOV prostí.

22.5.

Obojky už zvládají, je čas vyrazit na první obhlídku ven. Což jednoho pěkně zmůže.
19.5.

Chloinka a celý vrh B slaví své již 3.narozeniny. Přejeme všechno nejlepsí, a hlavně to zdravíčko.

17.5.

Štěňátka se učí nosit obojky, a taky si zvykají na klec, tak aby byl pobyt v ní po dobu cesty v autě příjemný

15.5.

Arto je pán lesa
13.5.

Takže přesun zpět do celého bytu :-D


12.5.

Štěňátka mají 5.týdnů, takže přijela na nové focení Adélka Tůmová
12.5.

Vytvoření nové herničky a přesun do jejich místnosti byl úspěšný přesně na 10 minut :-D


10.5.
6.5.

Usnou naprosto kdekoli


4.5.

Miky je nadšený ze štěňátek, zatím :-D
3.5.

Bedýnka je už štěňátkům malá (tedy aspoň oni to tvrdí)2.5.

Už začíná být se štěňátky sranda, a hraní je samozřejmě namáhavé
1.5.

Aaaaaaaa, tady si tu snídani někdo pojistil :-D 30.4.

Začínáme podávat první jemně mleté krůtí masíčko s kozím mlékem

27.4.

Každé ráno Miky běží přivítat pejsky


23.4.

Rostou jako z vody a všichni už koukají


17.4.

První focení s Adélkou Tůmovou13.4.

Štěňátka se mají čile k světu 
7.4.

Štěňátka jsou na světě

Máme dvě BT holčičky a dva RT kluky. Mají se čile k světu a Panini se o ně vzorně stará.

Všechna štěňátka už mají své majitele.


30.3.

Už se to pečeeeee
20.-29.3.

Chvilku zima a chvilku skoro jaro, naše procházky v březnu

20.3.

Další genetická vyšetření pro naše pejsky

Tentokrát jsem nechala udělat SILV vyšetření.

Agavero Cofi Capito m/m

Arcalime Sailon Narmo m/Mc (223) a Katie ještě přidala DM N/N

Elixir Cofi Capito m/Mc (223)

Cayuga Black Doll Fallcat Mc/Mc (223/223)


17.3.

Agísek má 8.narozeniny

Ani náhodou!
😁
Agavero sice dnes slaví své 8.narozeniny, ale duší a i po fyzické stránce je to pořád to malé štěňatko. Agísku, přejeme Ti jen to nejlepší a minimálně ještě jednou tolik s námi, hodne zdravíčka a pořádně hoň toho tvého panička

Lukáš Bomer

😁

pusu lásko naše.
💙💙💙
a všechno nejlepší i sourozenců z vrhu A.


7.3.
💛💛💛Březost potvrzena 💛💛💛
Už se moooc těšíme na poslední štěňatka po naší sladké Panini 💚
Moc děkuji
Eva Zelenayová
za možnost využití úžasného Skye v mém chovu. Hrozně se na miminka těšíme 💚
Speciální a největší díky patří
Lukáš Balcar
, bez tebe by tohle nebylo možné 😘😘😘
Za fotky moc děkuji
Martin Starec
. A za úžasný letacek
Tomáš Hudolin
.


23.2.

Annie (skyron Killer Queen)

Dnes absolvovala RTG u pana MVDR.Vomáčky s těmi nejlepšími možnými výsledky.

Za odvoz Annie a starost o ní patří největší díky naší nejlepší psí tetě Iveta Machatá, bez tebe by to prostě nešlo. Moc děkuji za vše!!!

foto od Martin Starec

HD: A 0/0

ED: 0/0

OCD: nepostižen/clear

PL: 0/0

SA: 0

LTV: negativní18.2.

Tady se to pomyslné jablko ze stromu ani neutrhlo - Panini a Chloe
14.2.

Napadl sníh, tak ho musíme náležitě využít


10.2.

Nejoblíbenější člen rodiny u pejsků je rozhodně Miky
10.2.

Tentokrát posílá pozdrav Arto

13.1.

Pozdrav od Huga12.1.

Dva kámoši 😊 on bez těch našich pejsků fakt nemůže být.

Photo by

Tomáš Hudolin

 


1.1.

Jak na Nový rok... Dneska super den, úplně nejhodnejsi dítě, jukanda na baráček (kde i dnes kluci makaji jak šrouby, a je to znát), a dvě velké procházky s dvěma partama nejhodnejsich psů. Co víc si přát ❤