NOVINKY 2016

31.12.2016
Ohlédnutí za rokem 2016... 
Co napsat k roku 2016? Snad jen, že ho máme úspěšně za sebou.
Tento rok nám přinesl mnohé, ne vždy to bylo krásné, ale to už k životu prostě patří, a o to více si vážíme chvilek krásných. Ale i tak musím tento rok hodnotit více než pozitivně.

V naší chovatelské stanici se narodil náš první vrh A. Všechna štěňátka našla jen ty nejlepší domovy. A dělají radost svým majitelům, a i nám.

Cayuga Black Doll Fallcat *Panini* nádherně odchovala štěňátka a byla jim tou nejlepší matkou. A v současné době se chystá na novou sezónu v roce 2017, kdy se vrátí zpět do výstavních kruhů a už má naplánované i sportovní akce.

Agavero Cofi Capito *Agís* si splnil AD zkoušky a i nadále si užíval společné dogtrekky s Lukynem a pomalu se chystá na novou sezónu, kde přejde na LONGy. První ho čeká už na konci března Po stopách Toulovce.

Elixir Cofi Capito *Orso* měl teto rok opravdu nabitý. Nejen že úspěšně absolvoval nějaké dogtrekky. Ale především nám spolu s Panenkou dal ty nejkrásnější štěňátka. 
Letos se zúčastnil i několika výstav, kde byl více než úspěšný a neztratil se ani v silné konkurenci. Dokončil si několik titulů: Junior šampiona KCHMPP, Šampiona i Grandšampiona, získal BOB na klubové výstavě, BIG na mezinárodní výstavě. Rozjel si několik šampionátů. Po pár trénincích u oveček si splnil i zkoušky ZVOP, HWT TS i IHT1 TS. Přidal ještě AD zkoušku a letošní sezónu zakončil jako první odchovanec chs Cofi Capito s titulem KLUBOVÝ ŠAMPION KCHBO!!! A také získal SELEKCI DLE FENOTYPU (s.) /selection according to phenotype (s.)!!!
A jako třešnička na dortu se Orso umístil v hodnocení TOP TEN klubu KCHBO na
3.místě NEJLEPŠÍ DOSPĚLÝ PES 2016 z 72 psů! 3nd BEST ADULT MALE of show season 2016 from 72 adult males!
a na 5.místě ze 173 dospělých psů a fen!

A co více, než že jsme všichni zdraví, a plní nových plánů do roku 2017. 

Takže sezóna 2016 pro nás byla více než úspěšná. Moc děkuji všem přátelům (nebudu jednotlivě jmenovat, je vás mnoho, a vy všichni víte), moc si vašeho přátelství vážíme, a opravdu a od srdce DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE SOUČÁSTÍ NAŠEHO ŽIVOTA.

KRÁSNÝ VSTUP DO ROKU 2017 VÁM VŠEM PŘEJE CHS SAILON NARMO


26.12.2016
Arnarmo Sailon Narmo *Muffin* 4,5 měsíce
photo by Niki Balajková
24.12.2016
Vánoční focení...
photo by Niki Balajková
31.11.2016
Všechna štěňátka jsou v nových domovech....
A s klidným svědomím mohu říci, že všechna štěňátka našla úžasné majitele a milující domovy. 
Celý tento vrh jsem dlouho plánovala a o to více se na něj těšila a radovala se z každého krásného okamžiku. Vše rychle uteklo, a z našich odchovánků rostou užasní maličcí uličníci. Od doby kdy štěňátka odešla do nových domovů, jsem již měla močnost všechny minimálně jednou navštívit v jejich nových domovech. A jsem nadšená, že se nám podařilo pro všechna štěňátka najít tak úžasné domovy.

Arto *Artík* bydlí v úžasné rodině, kde má staršího brášku, se kterým může řádit. Arto je se svou paničkou strašně šikovný, a vždy mě moc těší zprávy od nich a videa, kolik už toho Arto umí! Arto byl pro Martinku na přání. Martinka se mnou prožívala více jak půl roku plánování, následné krytí, porod a prostě vše! Byla a je mi velkou oporou, a já si moc vážím jejího přátelství. Když Panini ležela na sedačce, tak jsem jí ukazovala, kde určitě leží ten maličký červený klučík. A on se opravdu narodil, na svět vykoukl jako úplně poslední, o to větší jsem měla radost, když jsem to mohla Martince napsat. Jsou úžasná dvojka, která k sobě prostě úžasně sedí.

Alassea *Eliška* kdo zná příběh o porodu této maličké holčičky, která byla zase na moje přání, tak ví, jak moc pro mne tato holčika znamená. Pro mě zůstane porod této holčičky navěky v srdci. Je to ta největší bojovnice kterou znám! Majitelé Elišky se přijeli původně podívat na Muffinka, ale při výběru nových majitelů jsem přihlížela mimo jiné především na jednu věc, a tou bylo jiskření mezi zájemci a štěňátkem. A to jsem zahlédla právě u Elišky a Ellen s Jardou. A hned jsem věděla, že pro mě vyjímečná a osudová holčička pro sebe našla lepší domov než u nás. Proto jsem jí nabídla, a nikdy toho nebudu litovat! Když vidím, jak úžasně se Eliška má, tak je to pro mne ten největší dar, který mě hřeje na srdci.

Arcalime *Katie* se narodila jako první štěňátko, a hned mě okouzlila. A to jí zůstalo dodnes, každého si hned omotá okolo paciček díky svému pohledu a velice milé a mazlivé povaze. Když k nám Lucka jezdila na mazlicí návštěvu štěňátek, tak jsem cítila jak moc se jí Katie líbí a že sympatie jsou vzájemné. Katie byla u Lucky vždy nejspokojenější, a proto když mi Lucka napsala zda je Katie volná, tak jsem byla moc šťastná. Lucku jsem znala už delší dobu, a věděla jsem, že pokud se mohu na něco spolehnout, tak je to Lucky perfektní starost o pejsky. Katie má také staršího brášku a navíc ještě koníky. Lucku doprovází nejen do školy ale i ke koníkům. Už spolu podnikají i návštevy na parkuru. Holky jsou prostě šikovné a jsem moc ráda, jak krásně jim spolu je.

Aini *Aimi* vždy veselá holčička, která nikdy nezkazila srandu a bráchům vždy pomáhala při lumpárnách. Aimi u nás zůstala do 15ti týdnů, a já věděla, že na ní někdo speciální ještě čeká. A taky že ano, o pouhých 8km dál na ní čekala úžasná rodina. Majitel Aimi je tak úžasně starostlivý člověk. Takové zázemí jako Aimi má málokdo. Vlastní zděnou část domku, kde má postel a mnoho dalších věcí. A co je nejdůležitější, milující rodinu, která se jí plně věnuje. Aimi má dokonce svoje soukromé stádo oveček a na jaře jí nejspíše přibudou ještě malá prasátka. No co víc by si mohla tahle holčička přát. A tím pádem i já.

Arnarmo *Muffin* tenhle miloučkej kluk neměl moc štěstí na majitele. Prostě jsem pro něj opět hledala někoho vyjímečného, a to se nedařilo, nikdy to prostě nazajiskřilo. Až jednou, když Lukyn za mnou do kuchyně přinesl Muffínka v náručí, a já viděla to, co jsem celou dobu hledala. S Lukynem jsem si vyměnila pohled, a bylo jasné, že naší smečku opět rozšíří kluk. No jak jinak, že?! Prostě když řeknu, NIKDY, tak to znamená 100% to jednou zase bude :-D Nicméně kdo zná Muffinka, tak ví, jako moc je tento kluk úžasný a prostě ho nejde nemilovat. Takže vítej doma Muffinku <3

A co říci závěrem? Jsem na všechny naše štěňátka moc hrdá a šťastná, že se nám rodina rozrostla o úžasné lidi. Moc se těším na každé zprávy, videa, fotky a setkání. I kdyby nikdy naše štěňátka nezabodovala ve výstavních kruzích, nebyla na stupních vítězů v různých sportech, a spousty jiných věcí, u kterých si spousta lidí myslí, že bez nich to nejde. Tak pevně věřím, že budou mnohem víc, a to pro svoje majitele, kterým dají vše, lásku, důvěru, oddanost, pohled očí ve kterém mohou vidět pouze upřímnost, a to jak jsou pro ně jejich páníčci důležití. Do svých kožíšků schovají slzy štěstí i smutku. Připraví jím spousty vtipných chvilek, chvilek kdy budou jen oni dva. A jak tohle můžu vedět? Všechny tyto chvilky nám dávají naši pejsci, a dělají náš život bohatším, bohatším o obyčejné chvilky, chvilky plné lásky a chvilky kdy si jen tak můžete kráčet lesem a nemyslet na nic... Jen sledovat ten vnitřní klid, který z nich vyzařuje.

20.11.2016
Výlet na Černé jezero. Návštěva za Eliškou (Alassea Sailon Narmo)


20.11.2016
Bráchové Arto a Arnarmo Sailon Narmo


7.11.2016

JCh. KlJCh. Ch. GrCh. s. Elixir Cofi Capito *Orso*
má za sebou úžasných 14 dní

23.10.2016
Vytrvalostní zkouška - KK Velká Bystřice a areálu lesního porostu Království u Grygova
judge: Miloslav Auterský

Kdy splnil v druhém nejlepší čase (lepší už byl jen Orískův sparring partner Atrey vytrvalostní zkoušku.
výsledek: AD splněno!!!

28.10.2016
II. MISTROVSTVÍ FCI TRADIČNÍCH PLEMEN 2016
Načešice
judge: Bc. Helena Muzikářová
HWT - TS - složil na VD (89 bodů)

29.10.2016
DOUBLE CACIB - PRAGUE EXPO DOG
judge: Hana Pisarčiková
open class Ex.3/6/ (ve velice silné konkurenci - dva polobráchové a nádherný posudek!
Handling:
ARTUR BABE MAGNET Briarga Crew - VG4
ESPERO Cofi Capito Ex., res. CAC (Hana Bohme)
IBBY Cofi Capito - VP1 (Simona Bašková)

30.10.2016
II. MISTROVSTVÍ FCI TRADIČNÍCH PLEMEN 2016
Načešice
judge: Philippe Heintz
IHT1 - TS - složil na VD (57,5 bodu)
U obou zkoušek je velká škoda toho, že ztráty bodů jsem způsobila mojí chybou. Orísek makal výborně, ale moje vedení bylo opravdu na VD). Takže pro příští rok musím hodně zamakat

1.11.2016
Školení Philippe Heintz (Fr)
Naprosto neuvěřitelný den. Bylo to nádherné školením plné nových poznatků. Mám obrovskou radost, z tohoto předčasného vánočního dárku od Lukáš Bomer
Chtěla bych moc poděkovat celému týmu okolo pořádání Mistrovství tradičních plemen a školení v čele s paní Daniela Rájová, za naprosto perfektní akci, které byla úžasné a profesionálně zrealizovaná. I za školení, kde doufám, že takovýchto akcí bude přibývat!
Moc děkuji Lukáš Bomer za složení AD zkoušek, kdy se neplánovaně musel vydat Lukyn, a Monika Mundilová za bezpečnou dopravu mých dvou lásek
Velké díky také všem kolem sobotní výstavy, nebudu všechny jmenovat, neb bych na někoho mohla zapomenout. Prostě moc děkuji
A obří díky všem, kteří nám fandí a drží vždy pěsti
Speciální díky za podporu a prostě vše Jana Prokešová, Martina Fallcat Švecová a Martin Starec
24.10.2016
Štěňátka nám krásně rostou... téměř 12. týdnů


15.10.2016

Eliška odešla do své nové rodiny! Děkuji Ellen za perfektní domov!
Mamika s dcerou Eliškou.


11.10.2016

MVP České Budějovice
judge: Alexandra Grygarová

JCh. KlJCh. Ch. GrCh. s. ELIXIR COFI CAPITO *Orso*
V2, res. CAC /open class/

Obrovské díky patří Martina Fallcat Švecová za perfektní předvedení, starost a snad úplně vše!!! Takhle napínavé to snad ještě nikdy nebylo A Martin Fallcat Švec za nádherné fotky Oríska Orísek přijel domů spokojený, takže Marti mooooc díky za opravdu perfektní péči, kdy to brouček musel zvládnout bez nás...
Když mi Martin poslal fotku vás dvou, tak musím přiznat, že se mi srdce zastavilo, z toho jak moc vám to spolu slušelo Díky, díky a ještě jednou díky!


10.10.2016
15. OBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ DŽBÁN
1.10.2016
judge: Marušková Marie
Tentokrát jsem na výstavu vyrazila bez našich pesjků, a ještě den předem přímo do Plzně, kde jsem pomazlila nádherná štěňátka od Martina Fallcat Švecová a Martin Fallcat Švec. Štěňátka jsou strááášně sladká Moc děkuji za vše Byl to nádherný víkend.
Ráno směr Praha, kde jsem se těšila na svěřeného pejska na hadling Alvina. Shodou okolností jsem dostala možnost vystavit ještě další dva australáčky : Tímto moc děkuji majitelům za důvěru!

EASTER ESPRESSO Štastný koutek - V2 maj.: Pavel Nový
Fergie Šťastný koutek - VN1 a res. BIS dorost maj.: Olina Hájková, Lenka Nosová
Arwen Evenstar of Zašovský květ - V2 maj.: Adéla Tůmová
Všem majitelům moc gratuluji k jejich krásným pejskům.
Pořadatelům děkuji za nádhernou výstavu v krásném prostředí, budu se těšit na další ročník
Za foto děkuji Klára Babová!


8. - 9.10.2016
Panstvím knížete Auersperga nejen se strakáčem 2. ročník dogtrekkingového závodu pořádaným pod záštitou ZKO Chrudim
DW (dog-maraton ženy) - cca. 45km

Tentokrát vyrážíme jen my dva s Agískem. Do cíle docházíme za 8 hodin a 34 minut, krásná krajina a boží společnost Agíska, prostě nádherně užitý den.

2.10.2016

Artík už je v novém milujícím domově!!! Děkuji Martině Vybíralové za perfektní domov pro Artíka.

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.
Ben Williams
photo by Denisa Strnadová26.9.2016

Další akční víkend je pryč Tentokrát ve znamení práce
Elixir Cofi Capito *Orso* se zúčastnil intenzivky v pasení u paní Rájové v Načešicích.
Jsem z té naší Sušenky opravdu nadšená, choval se úžasně a já viděla za tento den velký posun vpřed. Jsem tak ráda že tohohle kluka máme, a že jsem ho mohla využít ve svém chovu. Jen čas ukáže, kolik svých dovedností předal svým dětem Doufám, že se děti v tomto ohledu svému otci přiblíží co nejvíce
Děkuji Lukáš Bomer že ještě stále trpíš mojí neustálou nepřítomnost doma
Za úžasné fotky a společnost děkuji Iveta Machatá
21.9.2016

Štěňátka mají nové foto v 7. týdnech.... od Denisa Strnadová
Více v sekci štěňátka


21.9.2016

Sice náročný, ale naprosto nádherný prodloužený víkend.
PÁTEK
všechna štěňátka a i naši dospěláci absolvovali vyšetření na dědičné oční vady u pana MVDr. Jiřího Beránka, všichni s výsledkem DOV prostí!!!! Máme obří radost. Dále proběhlo očkování, čipování a prohlídka štěňátek, a vše je naprosto v pořádku, kdy byla všechna štěňátka pochválena za vzornost a skvělé povahy a dospěláci za poslušnost

SOBOTA
Klubová výstava KCHMPP Horka na Moravě
Judge: Anna-Lena Munkvall
JCh. KlJCh. Ch. GrCh. s.Elixir Cofi Capito *Orso*
open class: V2, res. CAC, ČKŠ

Handling:
Johnnie Cofi Capito - třída štěňat - VN1 BOB puppy
owner: Jana Prokešová
Carson Medvědí tlapa - třída vítězů - V4
owner: Jana Prokešová
Doorly Cofi Capito BIS red merle!!!!
owner: Jana Prokešová
Prosto Chudo Ultramarine Star - třída čestná, V1
owner: Jana Prokešová
Back In Black Caniterra "Hetty" - tř. mladých - V3
owner: Lucie Abrahamová

V sobotu i v neděli u nás bylo spooooustu milých návštěv na štěňátka: Denisa Strnadová, Andrea Kalvachová, Lucie Pešková, Iveta Machatá, Jana Prokešová, Veronika Stirčáková, Denisa Cingelová, Kateřina Obrová všem mooooc děkujeme za nádherný víkend, mazleníčko štěňátek a spousty dárků!14.9.2016

Štěňátka mají nové fotky v 5. týdnech... od Niki Balajkové
Více v sekci štěňátka


EDS Brussel 2016

JCh. KlJCh. Ch. GrCh. s. Elixir Cofi Capito
(Mailo x Cofee)
open class: Excellent 4 /5/
Owner: Petra a Lukáš Bomerovi
Breeder: Jana Prokešová
Groomer: Veronika Stirčáková
Photo: Václav Halíř a Tereza Šubertová
* * * Kennel Cofi Capito short list - breeder Jana Prokešová * * *
* * * Johnnie Cofi Capito - VP 2 - owner and breeder Jana Prokešová* * *
Moooc děkuji všem, zá nádherný výlet a spoustu úžasných zážitků A i všem kteří nám drželi pěstičky tady v ČR a za jejich podporu online
28.8.2016 

1000 mil pro jeden cíl....


1000 mil pro jeden cíl je projekt organizovaný na území České a Slovenské republiky, kterého cílem je:
  • pomoc k návratu dětských pacientů po onkologické léčbě zpět do běžného života, prostřednictvím rekondičních pohybových pobytů v rámci projektu Krtek v síti
  • propagace Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK
  • propagace společného národního psího plemene Československého vlčáka (ČSV) a vzájemná mezinárodní spolupráci českých a slovenských majitelů ČSV
Den D nastal, a my nasedáme do auta a vyjíždíme směr Mikulov. Cesta tam nebyla zrovna pohodová, to ale netušíme, jaká cesta nás čeká zpět...
Konečně dorázíme na místo startu, vítají nás usměvavé tváře, poznáváme národní tým Vláďa a jeho doprovod jsou naprosto bezkonkureční sehraný tým.
Konečně vyrážíme, je neuvěřitelné teplo, ještě že nás doprovází příjemný vánek. Mapka na cestu je krásně srozumitelná. Část trasy známe z našich každoročních návštev tohoto nejkrásnějšího místa v ČR. Cesta je díky počasí náročná, děláme časté přestávky, ale kluci si to i tak užívají. Přibližně v půlce trasy nám cestu protíná řeka, supeeeer kluci to ocení :-) Tak akonec na břehu zůstávám jen já a Lukyn se i s klukama vrhá do vody... Osvěžení splněno a my vyrážíme do cíle. Posledních 6 km už jedeme po tmě, a samozřejmě mi musí přestat svítit světlo na kole :-D No co, aspoň to není nuda a Orísek mě vede sebejistě vpřed, aspoň někdo z nás ví kam jet :-D

CÍÍÍÍL, opět nás vítají usměvavé tváře. Ještě zapózovat, občerstvit se... mezitím do cíle přijíždí i Vláďa s Barčou, a já před nima hluboce smekáááám. Vláďa etapu absolvoval střídavě na kole a koloběžce, Barča to ve svém věku zvládla luxusně, opravdu klobouk dolů.

Pomalu se loučíme a vyrážíme k domovu.... ne vždy, však vše vychází dle představ, a slova šťastnou cestu, mají teď pro mě zcela jiný význam, a vím jak moc důležitá jsou.

Děkuji všem, kteří nám byli oporou před, během a především po tomto náročném dni. Tady se ukázalo opravdu co znamená... V nouzi poznáš přítele... Děkuji od srdce všem!!!


20.8.2016
Klubová výstava psů KCHMPP Přerov

Dnešní nezapomenutelný den na Klubové výstavě KCHMPP v Přerově.

judge: Antonín Mudra

GrCh. Ch. KlJCh. JCh. s.ELIXIR COFI CAPITO *Orso*
(Mailo x Cofee) - V1, CAC, BOB!!!!!!

Handling:
BOC
Alego the Beau Legemond V1 /2/ třída mladých (owner: Mazanek Václav)
AUO
Curacao Cofi Capito - V1, CAC /4/ třída otevřená (owner: Jana Prokešová)
Ibby Cofi capito - VN1 + BIS dorost III. /2/ třída štěňat (owner: Simona Bašková a Jan Bašek)
Láska Srdové eso - V1, CAJC /4/ třída mladých (owner: Haliba Hana Babová)
Honey Cofi Capito - V1, CAC, BOS!!! /6/ mezitřída (owner: Siminka Šusterová)
Ultramarine Star Prosto Chudo - V1, CAC /1/ třída šampionů (owner: Jana Prokešová)

Děkuji všem za svěření Vašich pejsků, byl to nádherný den, zakončený krásnými výsledky

  

MÁME ŠTĚŇÁTKA / WE HAVE PUPPIES

Dne 3.8.2016 se narodilo 5 nádherných štěňátek, 3 holky a 2 kluci v barvách red a black tri.

Více v sekci štěňátka...
More in section puppies...

 

 

BŘEZOST POTVRZENA / PREGNANCY CONFIRMED

začátkem srpna očekáváme narození prvních štěňátek po naší *Panini* Cayuga Black Doll Fallcat a *Orso* Elixir Cofi Capito!!! Moc se na tento vrh těšíme!!!!

Více v sekci štěňátka...
More in section puppies...25.6.2016
Speciální výstava psů KCHMPP
Mladá Boleslav
judge: Hana Pisarčíková
GrCh. Ch. KlJCh. JCh. s. ELIXIR COFI CAPITO *Orso*
třída otevřená V1, CAC /7/
Máme z Oríska i nádherného hodnocení velkou radost. Orísek od paní rozhodčí dostal naprosto nádherný posudek!!!

Krajská výstava psů Lanškroun
5.6.2016
judge: Olga Dolejšová
Elixir Cofi Capito *Orso*
(Mailo x Cofee)
třída vítězů: V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, užší výběr v závěrečných soutěžích (Tibor Havelka)

Dětský den Kočí
4.6.2016
Byla jsem oslovena jedním z pořadatelů dětského dne v Kočí, zda by naši psi, mohli na této akci vystoupit. Odpověď byla jasná, samozřejmě.
Oslovila jsem kamarádku z Psí školička ŠA-GA, zda by nechtěla udělat také ukázku DD a agility.
Den D začíná, nachystat překážky a už jen čekáme na dětičky.
Počasí nám sice moc nepřeje, je hrozné dusno, ale i tak to pejskové zvládají skvěle. Během dne děláme několik ukázek DD a agility. Mezi ukázkama si děti mohou vypůjčit pejsky a vyzkoušet si, jaké to je s pejskem na parkuru. Pejskové jsou všichni spokojení a náležitě umazlení. Odpoledne naší partu doplnila Monika Mundilová, která přivezla své pejsky na ukázky a mazlení :-)
Byl to nádherný den, a všem děkuji za plné nasazení a super pejsky :-)

Tímto děkujeme obci Kočí za pozvání a perfektní zázemí a organizaci. Klobouk dolů, před perfektní organizací nádherného dne pro děti...Dogtrekking za pokladem Voka IV. z Holštejna
27.5. - 29.5.2016
Na tenhle dogmaraton dlooooho nezapomenu.
A co napsat???
spousta kopců cestou na místo - duhááááá - super zázemí - ranní probuzení: Atrey, řekni hovnoooo :-D - vyrážímeeeeee - super parta - velkáááá sranda - nejhlučnější skupina na trati - hledáme bonusy, pořád kroužíme koleeeeem - hledáme marně otevřenou hospodu - pořááááád se smějeme - potkáváme spoustu super lidiček - máme v partě hrdinu - pejskové jsou božííííí - už mě bolí břicho od smíchu - australský husky :-D - odpočíváme - super domorodci (5 km před cílem rodinná oslava, přijímáme pozvání na pivko a kýtu, mimochodem nejlepší, jakou jsem kdy ochutnala) - hledáme poklad, ale ve špatným stromě :-D - cíl je na dohled - běžíííííme do cíle - CÍÍÍÍÍÍL - začíná pršet, nejdelší bouřka, jakou jsem zažila 20:30 - 3:25 - prší nám do stanu - vsáváme s dobrou náladou, nic nás nebolí - pejskové jsou plně odpočatí - balíme a spřádáme plány na další dogaraton ;-)
Děkujííííí Lukáš Bomer, Monika Mundilová, Martin Ball za prochechtanej celej den :-D bylo to božííííí, roky jsem se takto nenasmála :-D:-D:-D Už se těším na příště

Pasení Načešice
Na konci dubna jsme vyrazili na lekce pasení do Načešic k paní Rájové. Ze všech našich pejsků máme velkou radost. Všichni projevili vlohy :-) Jen kdybych jim to já nekazila svou neorientovaností v prostoru :-D Nevadí, na sobě pracuji a pejskové dále zlepšují svojí práci...
6.6.2016

Máme nové fotky našich pejsků!!! Nové fotky u jednotlivých pejsků...
Mooooc děkujeme za nádherné fotky Denisa Strnadová.

V případě, že by jste někdo chtěl takto nádherné fotky, tak neváhejte Denisu kontaktovat, super přístup a profesionalita je zárukou nádherných vzpomínek.

http://sunshinewood.weebly.com/foceniacute.html31.5.2016
Už jsou to dva roky, co se narodil náš velice speciální <3 chlapeček Elixir Cofi Capito *Orso*.
(JCh. Ch. KlCh. GrandCh. Ch.CMKU Int.Ch. s. Bayshore Stonehaven CAT'S HAT TRICK x Ch. ICh. s. COFEE Amazonka)
Přejeme Orískovi i celému vrhu *E* Cofi Capito pevné zdraví a milující páníčky....23.5.2016
Tento víkend se nesl ve znamení moře, sluníčka, výstavy, dloooouhé cesty, super lidí a zážitků, luxusníííích výsledků, a pro mě silných okamžiků,
Miluji lidi kolem sebe, a jejich super nápady, že Jana Prokešová. Máš moje velkéééééé díky. Tento víkend bude pro mě nezapomenutelný, DĚKUJI!!!!

GrCh. Ch. KlJCh. JCh. s. Elixir Cofi Capito *Orso*
(JCh. Ch. KlCh. GrandCh. Ch.CMKU Int.Ch. s. Bayshore Stonehaven CAT'S HAT TRICK x Ch. ICh. s. COFEE Amazonka)
Breeder:  Jana Prokešová
Owner: Petra a Lukáš Bomerovi

CACIB Budva & CACIB Čanj
21.-22.5.2016 Černá Hora (MNE)
21.5.2016
Judge: Miodrag Vreteničić (MNE)
V1, CAC, CACIB, BOB, BIG!!!!

22.5.2016
Judge: Milić Momčilo (MNE)
V1, CAC, CACIB

Orísek tak splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION a GRANDŠAMPION Montenegra......
Celý ten víkend byl úžasný. Cesta autobusem byla super díky super lidem a Eva Hájková, děkuji moc za vše .
Krajina Černé Hory je nádherná... Orísek se celý víkend užil, vyzkoušel i moře, cestu zvládl na výbornou.
Pro mě byl nejsilnější okamžik, kdy při závěrečných soutěžích... Když už nás rozhodčí vybral (Miodrag Vreteničić Thank you very much) do užšího výběru, byla jsem naprosto šťastná. Ale když jsem zaslechla, první místo australský ovčák, tak jsem byla jak ve snu... Naše zlatíčko má BIGaaaaa!!! A ten okamžik, kdy běžíte v kruhu o BIS, a představujete svého pejska a zpoza kruhu vám tleskají (opravdu to byla super parta lidí) a slyšíte - bellissimaaaaaa a potlesk, je to nádherný pocit....
Moc děkuji všem, kteří na nás mysleli...
A ještě že mám táááák tolerantního a úžasného manžela...

7.5.2016
NV/MV Lučenec
judge: Peter Fric (Serbia)/Tibor Havelka
Elixir Cofi Capito *Orso* /mezitřída/ V1, CAC / V2
1.5.2016
KLV KCHMPP Ráztočno SK
judge: Shaun Watson (Cyprus)
Elixir Cofi Capito *Orso* /mezitřída/ V

30.4.2016
MV Praha
judge: Alexandra Grygarová
Elixir Cofi Capito *Orso* /mezitřída/ V1, CAC


23.4.2016
MV České Budějovice
judge: Iuza Beradze
Elixir Cofi Capito *Orso* /třída otevřená/ V1, CAC, res. CACIB!!!

21.4.2016
Měl jsem sen. (Martin Luther King)
A ten se stal skutečností.

JCh.s. Elixir Cofi Capito *Orso*

Dne 17.4.2016 splnil podmínky a úspěšně absolvoval SELEKCI DLE FENOTYPU (s.)!!!!! ve svých 22. měsících.

Dam: Ch. ICh. s. COFEE Amazonka
Sir: JCh. Ch. KlCh. GrandCh. Ch.CMKU Int.Ch. s. Bayshore Stonehaven CAT'S HAT TRICK
DNA CEA +/+
DNA PRA-prcd +/+
DNA HSF4 +/+
DNA MDR1 +/+
DOV: clear 2014, 2015
DKK: HD A (0/0)
DLK: ED 0/0
Povahový test 99 bodů!!!
DNA profil: 362/14 - (ISAG 2006) - laboratoř Genservice s.r.o. - 31.07.2014
STUD DOG
Breeder: Ing.Jana Prokešová
Owners: Lukáš Bomer a Petra Bomerová

Photo by Denisa Strnadová


21.4.2016
Máme za sebou mega úspěšný víkendový výstavní maraton...
16.4.2016
KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ DĚTŘICHOV
judge: Iveta Vojteková (SK)

JCh.s. Elixir Cofi Capito *Orso*
Exc. 3 /9/ (intermediate class)

17.4.2016
KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHBO MLADÁ BOLESLAV
judge: Mario Gil de Biedma Riviere (Spain)

JCh.s. Elixir Cofi Capito *Orso*
Exc. 1, CAC, ČKŠ, BIS Red Tricolor!!!!!! (intermediate class)

Mooooc děkuji všem za nádherný víkend Siminka Šusterová, Veronika Stirčáková, Lucie Pešková, Lucie Gogolová, Denisa Cingelová.
Velké díky pro Martina Vybiralova za úžasnou společnost a podporu.
Jana Prokešová, Martin Starec, Radka Starcová děkujeme za našeho úžasného kluka!!!!
A největší díky pro mého úžasného manžela Lukáš Bomer, který mě neposlouchá a takhle to pak dopadá.
Speciální díky patří Denisa Strnadová za luxusní fotky!!! Děkuji ještě jednou za profesionální práci.

 V1, CAC, ČKŠ

 BIS red tricolor!!!

 selkce dle fenotypu


10.4.2016
Národní výstava psů Ostrava
9.4.2016
judge: Petr Řehánek

Elixir Cofi Capito *Orso* třída otevřená V1, CAC!

Cayuga Black Doll Fallcat *Panini* třída vítězů V1, CAC, Národní vítěz!!!! a dokončen ČESKÝ ŠAMPION!!!!!

Byl to sice náročný a deštivý den, ale plný hřejivých zážitků. Nejdříve super zážitek v kruhu s Orískem, kterého je radost vystavovat, a ještě nádherný posudek, který ho krásně vystihl. No a pak předvedení mojí. holčičky Panini, moje druhá společná výstava s Panini mezi dospělými... A určitě ne poslední. Panini je úžasná holčička, která mi opravdu splní vše co si přeji. Nejen na cvičáku, ale i ve výstavním kruhu...3.4.2016

Rok se s rokem sešel a my zase balíme směr Lucký vrch. Tentokrát už na MID. Pejsci natěšení, a já s očekáváním zda jsem se nezbláznila. Ale co bych čekala když jsem posílala přihlášku 1.1.2016 pár minut po půlnoci.
Průběžné zprávy od pořadatelského týmu Toulovce a vzpomínky na loňský ročník, byly předzvěstí super dne v nádherné krajině a ve společnosti super lidí a především našich milovaných pejsků plemene australský ovčák.
Usmívající se tváře nás provázejí až ke startu, kde proběhne zápis výchozího času, a můžeme vyrazit.
Trasa vede nádhernou krajinou, skláním se před její krásou i před organizátory, kteří prošli nejen tuto trasu ale i úřady, vlastníky pozemků a různé organizace, aby nám umožnili tyto krásy také vidět. Je tedy pravda že bych nějaké oželila, třeba výšlap na hrad Štarkov :-D Itinerář byl přehledný, a proběhlo jen maličké blouděníčko. Což, ti kteří mě znají, mohou potvrdit, že se jedná téměř o zázrak. Takže děkuji, že jsem nikde nezabloudila a neumřela. Živá kontrola bezkonkurenční, zde proběhlo nutné načerpání sil, poveselení pejsků, kterým přišla přestávka dosti nudná a zbytečná. Cíl už není daleko a mám sebou podporu v manželovi, který mě neopustil ani ve zlém, takže dojít do cíle se snad i podaří. Nálada na trati je výborná, všude jen pozitivní tváře. Po téměř 11 hodinách vidíme CÍL, jsem vyřízená ale šťastná. Pejsci nadmíru spokojení.
Toulovec je pro mne, dnem plný dojmů. Například PÁN, který ve mne zanechal silný dojem, ve svých 80. letech nás míjí na LONG trase se svým úžasným pejskem. A jaké momentky mi zůstanou v mysli? Majitelé se svými čtyřnohými parťáky. Pohledy do jejich očí, tváří, kde se zrcadlí spokojenost a vzájemná láska a souhra. Kdy pejsek podrží svého pána v těžkých chvílích, a kdy naopak majitel pomůže svému vysílenému příteli. Pohled na naší krásnou krajinu, jinak než jen uspěchaným pohledem z auta.
Co říci závěrem? DĚKUJI… celému realizačnímu týmu Toulovce – Monika Mundilová, Petra Plisková, Michaela Plisková, Martin Šoltys a všem dobrovolníkům, za nádhernou akci, za všechny přípravy, které nám umožňují toto všechno zažít, jen tak dál a plno sil a nadšení do let příštích. Díky lidem jako jste vy, vašemu úsilí se máme zase na co rok těšit. Další nemenší díky patří majitelům turistické chaty na Luckém vrchu, za rodinné zázemí a výbornou kuchyni. Všem sponzorům za nádherné sponzorské dary. A také všem majitelům pozemků, úřadům a institucím za podporu této akce. Nicméně mé speciální díky patří mým společníkům, moje velká podpora v podobě manžela Lukáše a pejsků, DĚKUJI Agavero, Panini a Orso. Bez vás by byl život o dost chudší…  

 
3.4.2016
Tak máme za sebou mega úspěšné dva víkendy

Krajská výstva psů Vyškov
26.3.2016
judge: Tibor Havelka

Elixir Cofi Capito *Orso*
mezitřída Ex.1, VT, Krajský vítěz!!!!!Cayuga Black Doll Fallcat *Panini*
třída vítězů Ex.1, VT!!!

18.3.2016
Úžasná návštěva u super lidiček...
Jsem šťastná za chvíle jako jsou tyto, kdy naši pejsci dělají radost i jiným lidem než nám. Moc si vážím chvilek jako byla tato.Je to krásná odměna, a utrvzení, že směr kterým jdeme je ten správný... Děkujeme Martina Vybiralova
17.3.2016
Agavero Cofi Capito *Agís* slaví 3. narozeniny!!!


29.2.2016
The 20th Jubilee Bosch Champion of Champion's SHOW
POLAND LESZNO 2015
judge: Ramune Kazlauskaite (Lithuania)
ELIXIR COFI CAPITO *Orso* ( JCh. Ch. KlCh. GrandCh. Int.Ch. s. Bayshore Stonehaven CAT'S HAT TRICK x Ch. Cofee Amazonka)
Champion Class: Ex. 1, CWC, BOS!!!!!!
 Ex.1, CWC
 Doorly Cofi Capito BOB, Elixir Cofi Capito BOS
2.2.2016
Trénujeeeeeeeem...28.1.2016
Využila jsem prvního a zároveň posledního sněhu k vyfocení našich pejsků...


10.1.2016
První letošní výstava...

Hanácká národní výstava psů Brno
judge: Petra Márová

Cayuga Black Doll Fallcat *Panini*

V3